Čekání na velikonočního zajíčka


Svátky jara jsou už za dveřmi. Vytvořte si nevšední velikonoční věnec, pro jehož výrobu nebudete potřebovat náročné materiály.

Proč právě zajíček rozdává malovaná vajíčka? Podle legendy proměnila bohyně Eostre ptáčka umrzlého ve vánici v zajíce, a ten od té doby z vděčnosti snáší každé jaro barevná vajíčka, kterými obdarovává hodné děti. A protože si zajíčci rádi pochutnávají na mrkvi, ozdobíme věnec nejen vajíčky, ale i několika mrkvičkami.
Korpus věnce vytvoříme ze slabších proutků, pružných větviček nebo z delších pevných stébel suchých travin. Svineme je do kruhu a omotáme slabým vázacím drátkem. Převážeme zeleným lýkem a uděláme mašli. Tavnou pistolí přilepíme na věnec větvičky se zelenými pupeny a kousky kůry. Hlavní část ozdoby budou tvořit různě velká vyfouknutá vajíčka, další dekorací budou oranžové mrkvičky z papíru a lýka. Vajíčka i mrkve připevníme na věnec tavnou pistolí.

Potřeby

 1. přírodní korpus věnce
 2. několik vyfouknutých vajíček různých velikostí (slepičí, křepelčí)
 3. listy kapradí
 4. lepidlo
 5. větvičky, kousky kůry
 6. noviny
 7. papírová lepicí páska
 8. zelené lýko
 9. oranžové sisalové vlákno
 10. vázací drát
 11. nůžky
 12. tavná pistole

 

REALIZACE, TEXT A FOTO: LIBUŠE SCHNEIDEROVÁ


Komentáře

Napsat komentář


Tip

Tvoření pro radost

Podle knihy Libuše Schneiderové si můžete vytvořit originální dekorace pro každé roční období. Začátečníci tu najdou srozumitelné návody s fotografiemi, ti zkušenější velkou dávku inspirace. Výroba není složitá, nákladná ani časově náročná. Využity jsou převážně přírodní materiály, ale i jiné běžně dostupné suroviny. Z knihy jsme vybrali i velikonoční věnec. Vydal Fragment, koupíte za 299 Kč. Fragment

Uložit