Barvy na dřevo aneb, proč se vyplatí dřevo natírat?

Rubrika: Market

Není žádným tajemstvím, že dřevo je jedním z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších přírodních materiálů. Jeho krása nejlépe vynikne, když se o něj budete správně starat, čím navíc prodloužíte jeho životnost. Každá barva na dřevo určená zejména do exteriéru by měla mít dostatečný UV filtr. Doporučená teplota k natírání dřeva je mezi 20 a 25°C a relativní vlhkost vzduchu 60-65%. Proto nejvhodnější doba k natírání je jaro a podzim, kdy teploty nejsou tak vysoké a vlhkost je přiměřená.

V internetovém obchodě Nejlevnější-Barvy-Laky.cz naleznete širokou škálu produktů seřazených do přehledných kategorií. K ochraně, renovaci a vylepšování vzhledu dřeva existuje široká škála barev, laků, lazur, olejů a vosků na dřevo. Proto se v dnešním článku zaměříme na všeobecné představení základních druhů přípravků a jejich účel.

Jako první je třeba zmínit impregnační a ochranné nátěry, které se používají jako základní nátěr. Umožňují regulaci vlhkosti dřeva, mají fungicidní účinky a zvyšují přilnavost vrchních nátěrových systémů čím společně s nimi tvoří dokonalou ochranu dřeva.

Mořidlapronikají do dřeva a na povrchu zanechávají pigmentaci. Na rozdíl od běžného nátěru, který můžeme ze dřeva odstranit, mořidlo se do dřeva hloubkově vsaje a namořené dřevo v sobě pigmenty nezvratně uchová. Úkolem mořidel je zvýraznit texturu dřeva, zakrýt jeho případné chyby a často také napodobit drahá exotická dřeva.

Lazury, lazurovací laky na dřevo jsou vhodným řešením ochrany zahradních staveb, plotů, dveří, rámů oken, dřevěných fasád a dalších ploch ze dřeva. Lazuru a lazurovací lak běžně seženete v různých odstínech, lazura se vpije do dřeva a nepřikryje jeho kresbu, takže i po provedení nátěru je kresba dřeva většinou viditelná. Tenkovrstvá lazura je vhodné především do exteriéru, dřevo bude krásně dýchat a v budoucnu se z něho nebude nic odlupovat, po několika letech bude stačit 1-2 obnovovací nátěry. Do interiéru se často používají silnovrstvé lazury, na povrchu vytvoří jemný film který se dobře udržuje. Samozřejmě existují na trhu středně vrstvé a další druhy různých lazur vhodných jak pro venkovní tak vnitřní použití.

Barevné nátěrové hmoty na dřevo používáme, když chceme dřevěný povrch jako například nábytek, okna, atp. zvýraznit nebo utlumit. Jako první nanášíme základní barvy na dřevo, na které je pak nutno použít vrchní emaily na dřevo. Vybírat můžete z průhledných nebo barevných variant. Stejně tak můžete volit mezi matným, polo matným nebo lesklým vzhledem a dále vodou ředitelnými, syntetickými a dalšími nátěry. Každý má svoje + a -. V každé dobré odborné prodejně Vám jistě rádi poradí. Dnes již stačí jen zavolat a ve světě internetových obchodů Vám zboží rychle doručí přímo k Vám domů.

Jako možnost se nám nabízejí i jednovrstvé barvy na dřevo 2v1 a 3v1, které se používají jako základní nátěr, mezivrstva a konečný nátěr v jednom. Příkladem je například Remmers Venti-Decklack.

Laky na dřevo na rozdíl od lazur vytvářejí na dřevě rovnoměrný,  průhledný film. K dostání jsou i laky odolné proti vlivům počasí, mechanickému zatížení, chemickým vlivům, nebo pro trvalý kontakt,  styk s vodou, který vyžadují třeba lodě. Odolnost vůči mechanickému zatížení a oděru oceníte zejména při nátěrech podlah, které můžete  vybrat v kategorii Laky na parkety a dřevěné podlahy.

Oleje a vosky

Oleje jsou nejčastěji využívány k čištění a ošetřování nábytku a dalších povrchů ze dřeva. Chrání dřevo před praskáním a deformací, zachovává jeho původní vzhled bez použití laku a zvýrazňuje jeho strukturu. K ošetřování nábytku je vhodný také včelí vosk, který po naleštění netvoří film, ale zaplňuje rýhy. Kromě včelího vosku existují i různé rostlinné vosky a také vosky syntetické.

S výběrem Vám rádi poradíme, neváhejte se na nás obrátit: info@nejlevnejsibarvy.cz, tel. č.: 777 100 004, nebo vybírejte z nepřeberného množství přímo na https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/

TEXT: www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz
FOTO: Balakryl, Sokrates, Nejlevnejsi-barvy-laky.cz

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Barvy na dřevo aneb, proč se vyplatí dřevo natírat?