Články autora richard.guryca

 • Jak na výměnu oken

  Výměnu nových oken za stará či montáž oken do přístavby nebo rekonstruované části chalupy zvládnete svépomocí. Využijte při tom kotevních a těsnicích prvků, které vám montáž usnadní.

 • Stavba a oprava stropu

  Pro stavbu nových stropů existuje široký výběr prefabrikovaných prvků, které práci usnadní a urychlí. Pokud strop pouze opravujete, vyplatí se znát typy tradičních stropních konstrukcí.

 • Bezpečnostní okenní fólie

  Jednou z možností ochrany okenních skel před poškozením jsou bezpečnostní fólie. Zvláště u nepravidelně obývaných objektů či chalup na samotě stojí tento způsob ochrany oken za úvahu.

 • Zabezpečení chaty a chalupy

  Kromě prověřených mříží, okenic a kvalitních zámků existují i různé typy elektronické ochrany. Váš rekreační dům je však nejlépe chráněn kombinací různých typů zabezpečení. Elektronické alarmy zaznamenají pohyb kolem i uvnitř domu a také jakýkoli pokus o narušení oken acelý článek

 • Truhlářská a tesařská dláta

  Přinejmenším několik základních typů kvalitních dlát je dobré mít v dílně například pro výrobu nábytku nebo stavbu různých konstrukcí z kulatiny a trámů. Dláta slouží k opracování dřeva. Ostří čepele dláta odděluje ze dřeva třísky a vytváří potřebné tvary čicelý článek

 • Nový život strojníkova domu

  Domek na okraji Města Libavá si Jindřich Machala vyhlížel dlouho. A představoval si, jak by se dalo ze zanedbané stavby v sousedství vojenského výstrojního skladu vybudovat krásné místo k žití.

 • Skleník zhodnocuje zahradu

  Rychlení zeleniny a salátů, pěstování paprik či rajčat nebo předpěstování různých květin – to vše umožní skleník, který ovšem v zahradě najde i další praktické využití.

 • Výměna trámu v roubence

  Při výměně poškozených trámů v roubené stavbě je nutné především zachovat její stabilitu. V menším rozsahu ale není oprava konstrukce náročná a dá se zvládnout svépomocí. Jak na to? Především zmapujte rozsah škod. Když už se pustíte do rozebírání stavby,celý článek

 • Čím nahradit krytiny s azbestem

  Mezi majiteli chat a chalup je i dnes řada spokojených uživatelů tradičních vláknocementových krytin s obsahem azbestu. Tyto eternitové šablony nebo vlnovky je však možné nahradit. Původní vláknocementové (azbestocementové) krytiny měly spoustu vynikajících vlastností a dodnes dobře slouží na řadě střechcelý článek

 • Složení podlahových vrstev

  Správně udělané podlahy přispívají ke snížení tepelných ztrát a vyššímu komfortu bydlení. Zvláště u starších domů je při opravách podlah důležitá hydroizolace a kvalitní betonový podklad.