Články autora martina.lzicarova

 • Bydlení ze stodoly

  Z Mikulova do rakouské vesničky Auersthal je to padesát kilometrů. Právě tady jsme našli domek, který vyrostl místo malé stodoly. Z hlediska českého vnímání stála stodola netradičně – sevřená mezi dvěma domy.

 • Obklady do koupelen

  V koupelnových studiích se většinou nabízejí obklady vhodné do bytu či městského domu. Na obklady do koupelny na chalupě míváme trochu jiné požadavky na vzhled. Preferujeme patinu, mozaiku, květinové vzory, proužky a imitace dřeva. I takové lze najít.

 • Kousek ke kousku

  Tvoření naplňuje volné chvíle mnohých žen. Rády ukazujeme svou zručnost a chlubíme se výsledky šití, háčkování, pletení, vyšívání… Dalším slovem, které se skloňuje ve všech pádech je „recyklace“ neboli přetvoření starých věcí na jiné, nové, znovu funkční. Tvoření a recyklacecelý článek

 • Klece a klícky

  Toužíte vnést do svého domova trochu romantické nálady, jakoby ze starých časů, a nevíte, jak na to? Zkuste využít k aranžování dekorací ptačí klec. V mnohých obchodech a e-shopech s dárky a nejrůznějšími drobnostmi a zařizovacími předměty jsou k vidění a takécelý článek

 • Chalupa, malá jako dlaň

  Na Táborsko, do kraje, kde Mirek strávil dětství, se se svou ženou Marií vrátil až na důchod. Do té doby žili se svými dvěma dětmi v Praze.

 • Lisované obrázky

  V přírodě najdeme spoustu materiálu vhodného k  aranžování. Například mnohé rostliny můžeme vylisovat a pak použít k  vytváření půvabných obrázků. Na dekorativní aranžmá se používají nejen rostliny čerstvé, ale i sušené. Specifickou, přitom jednoduchou technikou, jíž získáme tenké vysušené plátkycelý článek

 • Kouzlo rudých lampionků

  Mochyně není nijak dekorativní rostlinou. Na zahrádce vyrostou klacky obalené listím, které až s podzimem odhalí svou krásu. Rozjasní je plody, měchýřky připomínající rudý lampion ukrývající malou bobuli velikosti třešně.

 • Vyznáte se v barevných popelnicích?

  Jednotlivci mají díky barevným kontejnerům, které obce dávají na veřejně dostupná místa, možnost odpad z domácností třídit. A také to dělají, ne vždy však správně.

 • Třídíme odpad

  V městských sídlištích, satelitech nebo na vesnicích jsou už barevné kontejnery na tříděný odpad běžnou praxí. Stále častěji se ale nádoby na tříděný odpad objevují i v chatařských osadách. I na chatě nebo chalupě tak můžete třídit odpad o sto šest.

 • Dobrá

  Vesnici v horách tvoří jediná, dva kilometry dlouhá ulice poloroubených a zděných domů, které řadíme k alpským stavbám. Ty jsou u nás k vidění jen na několika lokalitách a v největším počtu se vyskytují právě tady.